Home Ознаки Статии означени со "избори"

избори

Договорите пропаднаа, нема договор, нема да учествуваме на избори на 24 април, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по речисе девет часовната лидерска средба...

Во вечерашното обраќање до јавноста, премиерот Никола Груевски соопшти дека утре до претседателот на Собранието ќе достави писмо со негова оставка, но истата ќе...

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи денеска на прес конференција ја презентираа содржината на заедничкото писмо упатено до еврокомесарот Јоханес Хан и...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешниот 19 конгрес во својот говор пред делегатите на Конгресот ја објасни изборната програма со која социјалдемократите ќе...

СДСМ на денешната прес конференција објави аудио снимки од разговори кои се однесуваат на притисоците од страна на власта за време на локалните избори...

На денешната прес конференција на СДСМ во Струмица беше објавен разговор помеѓу пратеничката Силвана Бонева и премиерот Никола Груевски со кој се покажало, како...

На денешната прес конференција во Струмица, Панче Орцев, пратеник од СДСМ презентираше снимки од разговори поврзани со, како што вели, изборниот грабеж и нерегуларности...

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ Зоран Заев. „Цврсто влегуваме...

На говорите на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Ѓорге Иванов повторно со гаф, овојпат од говорницата. Тој на митингот во Демир Капија...

Струмичани се сеќаваат на Градскиот народен театар како на место во кое постоело компактност, другарство и колегијалност. Театарот, кој броел 420 седишта, а секогаш се...