Home Ознаки Статии означени со "избори"

избори

Уште еден кој не е толку паметен, ама истиот се надева дека ќе дознае зошто е пред ДИК. А, еве го првиот кој не беше...

До 10 часот според општинската изборна комисија е околу 11 проценти. Во Ново Село 8%, во Босилово 7%, во Дојран 10‘ додека во Богданци...

Откако на социјалните мрежи се објавуваат наводни податоци за резултатот на гласањето во затворите од Државната изборна комисија велат дека се работи за чиста...

Ја поминав цела Македонија, но игра срцето тука како никаде, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Струмица. Тој на струмичани...

По вчерашната порака на Груевски испратена до Заев, аналитичарот Сашо Ордановски за А1 ОН вели дека ја разбира паниката во која запаѓа Груевски,  кој...

Ќе има редици на 11 декември, ќе има експлозија од гласачи. Немам дилема околу победата на изборите на 11 декември, рече лидерот на опозицијата...

Вечерва имаше пукотници од огнено оружје во Турското маало во Струмица, во непосредна близина на штабот на СДСМ.  Според очевидци на настанот, инцидентот настанал...

Во земјоделството, коешто е најзначајна гранка од која што живеат најголем број на граѓани во овој наш струмички регион, најважната работа за новата власт...
video

Не може социјалните случаи да живеат со две илјади денари социјална помош. Секое семејство треба да добива минимален загарантиран приход по 12 илјади денари...

Граѓанските здруженија обединети околу иницијативата за слободни избори денеска пред Собранието го најавија почетокот на акцијата „Ние одлучуваме“, која треба да ги информира, да...