Home Ознаки Статии означени со "избирачки список"

избирачки список

Граѓанската акција „Ние одлучуваме!“ отвори бесплатна СОС линија на која граѓаните се охрабрени да се јават и да ги пријават предизборните нерегуларности, притисоци врз...

Министерот за внатрешни работи и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, при неговата денешна посета во Струмица порача дека фер и демократски избори може...

Ќе бидеме на располагање секој ден од 11:00 часот до 19:00 часот, за да може граѓаните  да извршат проверка или да добијат било какви...

Државната изборна комисија денеска во 16 часот ќе одржи јавна седница на која ќе ги разгледува примените известувања од граѓаните, а кои се однесуваат...

Белгискиот посредник во преговорите меѓу партиите, Питер Ванхауте, на својот Твитер профил ги коментира нелогичностите поврзани со Избирачкиот список. „Обожавам избори, можам да гласам 5...

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи откако вчера ДИК ја објави веб апликацијата за проверка на листата на гласачи во Избирачкиот список. Граѓаните сами почнаа...