Home Ознаки Статии означени со "иванов"

иванов

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, во неговото обраќање соопшти дека иако се обезбедени потребните 67  потписи предвидени со член 90 од Уставот, нема да...

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево му го врачи мандатот за состав на новата Влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, чија партија освои најголем број...

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...

Граѓаните на Струмица четврти ден протестираат низ струмичките улици. Под мотото „Слободни избори – криминалците во затвор!“, тие баараат оставка од претседателот Ѓорге Иванов...

Струмичани и денеска повторно излегоа на протест кој започна од  зборното место кај старата Полициска станица и малиот Градски парк. Во голем број се...

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, им порача на валандовчани да се присетат како ваделе злато како деца од Анска река. „Замислете, повторно злато...

На говорите на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Ѓорге Иванов повторно со гаф, овојпат од говорницата. Тој на митингот во Демир Капија...

Според истражувањето на ЦИГ, популарноста на кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски е далеку поголема од таа на Ѓорге Иванов. Истражувањето е правено...

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави. Средбата...