Home Ознаки Статии означени со "Зоран Заев"

Зоран Заев

Утре, со почеток во 20 часот, во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе се одржи фестивалот на детски песни ЈО – ЈО 2016. На...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, доби благодарница од Здружението на комунални инспектори на Република Македонија за успешната долгогодишна соработка и поддржување во развојот...

Под мотото „Мали приказни - голем ум“, синоќа во центарот за култура „Антон Панов“ почна дванаесеттото издание на интернационалниот филмски фестивал „Астерфест“. Фестивалот го отвори...

Триста матуранти од трите средни училишта во Струмица денеска точно напладне танцуваа Квадрил, со што беа дел од традиционалната матурска парада кој што се...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска во својот кабинет оствари средба со делегација од средното училиште „Јилдис Тинас Измироглу Анадолу“ од Измир, Турција. Средбата...

Градоначалникот Зоран Заев и општина Струмица денеска пред споменикот на паднатите борци во НОАВМ во малиот градски парк, го одбележаа 9-ти мај, Меѓународниот ден...

Претседателот на СДСМ и градоначалник на општина Струмица, Зоран Заев, Христовото воскресение и оваа година го дочека во црквата „Свети Григориј Палама и Димитриј“...

Почитувани сограѓани, верни на Христа Во миговите на искушенија, предизвици, премрежја и заедничко доживување на нашата „општествена Голгота“, време е да им се поклониме на...

По повод 2. април – Светскиот ден на аутизмот, упатувам порака до сите чинители на нашата заедница, да ги ползуваат своите човечки особености и...

Градоначалникот Зоран Заев упати честитка до татарските работници во општина Струмица. „Почитувани театарски работници, денес имате убава причина да ја чествувате Божицата Талија.Денешниот Светски ден...