Home Ознаки Статии означени со "Зоран Заев"

Зоран Заев

По повод 16. Октомври, Меѓународниот ден на борба против гладот, денеска во Домот на АРМ во Струмица, во организација на Банка за храна и...

Под генерално покровителство на општина Струмица, денеска се одржа 37-то меѓународно рели и рели крос на теренски возила и автомобили на патеката во реката...

Општина Струмица и фирмата Ватерло Хастингс Лимитед од Обединетото Кралство почнаа постапка за соработка во областа на депонирање на цврст отпад. Градоначалникот Зоран Заев...

Секој празник е онолку голем, колку што верниците се подготвени со чиста душа и срце да пристапат кон негово празнување. Затоа, сторете се, најголемиот...

Алпинистката Билјана Серафимовска која неодамна, како членка на десетчлената меѓународна алпинистичка експедиција го искачи највисокиот африкански врв (5895 метри) на Килиманџаро, денеска беше примена...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска е со граѓаните од поплавените подрачја, од населените места Ченто, с.Сингелиќ и с.Стајковци. Тој директно на терен ја...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, упати апел до граѓаните за помош на семејствата на настраданите во синоќешните поплави, како и на населените места...

Република Македонија е единствената земја во светот која својот „Ден на Републиката“ го одбележува славејќи два празника одеднаш, два значајни датума од својата историја....

Среќен пат за Рио Де Женеиро и успешен настап на Олимписките игри, денеска градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, му посака на атлетичарот Ристе...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, донесе Одлука за потреба од јавна набавка за изградба на локалниот пат Муртино Еднокуќево (1-фаза), откако на почетокот...