Home Ознаки Статии означени со "Зоран Заев"

Зоран Заев

Јануари е месецот во кој се очекува развој на настаните во прашањето за името, објавуваат грчките медиуми и овој став го поткрепуваат со можните...

Како што рековме, Никола Груевски никогаш веќе нема да биде премиер. Синоќа се докажа дека го нема потребното мнозинство за формирање влада, рече на...
video

https://www.youtube.com/watch?v=O1cLcGs-I8U Драги мои сограѓани, Повеќе од една деценија, во миговите кога се разделувавме од една, а пречекувавме друга година, ви се обраќав со радост за да...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија извести дека денеска во 14.30 часот ќе одржи прес конференција во седиштетото на партијата. На прес конференцијата ќе се обрати претседателот ...

Лидерот на опозицијата Зоран Заев заедно со својата сопруга гласаше на своето гласачко место во Струмица. Тој на новинарско прашање што прво ќе направи...

Стојам пред моите граѓани, во нивна заштита, исправен, горд и одлучен – нема да дозволам никој да ги лаже и плаши граѓаните на Македонија,...

Ја поминав цела Македонија, но игра срцето тука како никаде, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Струмица. Тој на струмичани...

Вчера и денеска во Струмица, во организација на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“,  се одржува меѓународната научна конференција „Мисирков – предизвик за нови...

Како долгогодишни и верни пријатели, градоначалникот на општина Струмица Зоран Заев и лицата со телесен инвалидитет од цела Македонија, синоќа поминаа уште една вечер...

Проектот за изградба на нов НВО центар – создавање механизми за институционална соработка помеѓу општина Струмица и граѓанскиот сектор доби 80 гласови и тој...