Home Ознаки Статии означени со "Зомимак-М"

Зомимак-М

Струмичкиот претставник во ЕХФ купот Зомимак-М го прокнижа и третиот пораз на гостувањето во Португалија. Екипата од Струмица беше убедливо поразена со 39:22 од...

Ракометарите на Зомимак-М во денешниот натпревар со дански Скјерн изгубија со разлика од еден гол. На натпреварот пред домашна публика струмичани одиграа одличен натпревар во...

Струмичките Рисови рамноправно се спротивставија на дански Скјерн во првите 30 минути од натпреварот. Гостите од Данска на полувреме заминаа само со гол предност...

Денеска од 12 часот стартува продажбата на влезниците за натпреварот Зомимак-М - Скјерн, кој ќе се одржи на 15.02.2014 год. (Сабота) во 17.30 часот...

Македонската национална телевизија ги откупи правата за директен пренос на домашните натпревари од ЕХФ Купот на екипата на Зомимак-М. „Постоеше голем интерес од љубителите на...

Екипата на Зомимак-М ги претстави новите две засилувања Лазар Спировски и Александар Босеовски, во одбраната и крилната позиција. Тренерот на струмичките ракометари Димитар Пандев...

Зомимак-М го победи косовски Пеќ Во пријателскиот натпревар струмичките ракометари го совладаа тимот на Пеќ од Косово со 34-24. Гостинската екипа беше конкурентна на теренот...

Кирил Колев ја понесе титулата најдобар голман на Мајнет Купот во Словачка каде ракометарите на Зомимак-М го освоија третото место. Во двата дена струмичките...