Home Ознаки Статии означени со "Зомимак-М"

Зомимак-М

Во среда (22.04.2015) со почеток во 19.00 часот во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов" - Струмица, ќе се одигра заостанатиот натпревар од 2.коло од...

Во сабота (04.04.2015) со почеток во 18.00 часот во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов" - Струмица, ќе се одигра натпревар од 1.коло од плејофот...

Екипата на „Струмица Зомимак-М“ со убедлива победа над „Преспа“, во15-то коло со што останува лидер во ракометната Супер лига без ниту еден пораз. Струмичките „рисови“...

Во сабота (07.03.2015) во 14.00 часот во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов" - Струмица, ќе се одигра првенствен натпревар од петнаесеттото коло од ракометната...

Во четврток (11.12.2014) во 18.30 часот во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов" - Струмица, ќе се одигра заостанатиот првенствен натпревар од десеттото коло од...

Од ракометниот клуб Зомимак-М известуваат дека натпреварот со РК Пролет, кој првично требаше да се одигра во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов", поради технички...
video

Ракометниот клуб Зомимак-М ги повикува сите љубители на ракометот во сабота да го проследат натпреварот со полскиот клуб Горник Забрже. Натпреварот почнува во 19.00 часот.

Зомимак-М ги повикува љубителите на ракометот на 2-ри април во спортската сала „Парк“ да го проследат натпреварот со Металург. Натпреварот започнува во 19:30 часот.   https://www.youtube.com/watch?v=RcwXVQ52n3c

Францускиот фаворит Монпелје во Струмица рутински го совлада Зомимак-М со 32-19. Победата на гостинската екипа  не беше доведена во прашање ниту во еден момент,...

Екипата на Зомимак-М денеска на домашен терен доживеа висок пораз од португалскиот Спортиниг ((24:36), со што „рисовите“ остануваат без освоен бод во Купот на...