Home Ознаки Статии означени со "земјоделци"

земјоделци

Наместо досегашните блокади од 2 пати по 2 часа, сега ќе започнат со 6 часовни блокади на улиците, пристаништата и граничните премини, јави дописникот...

Жална беше сликата во раните утрински часови на кванташкиот пазар во Струмица. Струмичките земјоделци ги фрлаа краставиците, пиперките и доматите поради, како што велат,...

Во организација на Центарот на заедницата на општина Струмица, вчера во Домот на АРМ се одржа инфо-средба со земјоделците. Главна тема на средбата беше...

Иако водата се повлекува од обработливото земјиште и населените места во струмичкиот регион, дел од општините кои беа зафатени од поплавите се уште немаат...

Половина од обработливото земјиште во Македонија е поплавено, а министерот за земјоделство како да не е од оваа планета, обвинуваат од синдикатот на земјоделци...

Каде се субвенциите за земјоделците, неисплатени се уште за 2013 година, ако е толку силна определбата на власта на Груевски кон земјоделството, рече на...

Земјоделците од струмичкиот регион денеска се пожалија дека финансиски се немоќни да го продолжат својот бизнис поради неисплатените субвенции, објави НОВА. Тие велат дека се...

Со блокада од половина час на регионалниот пат Струмица-Радовиш, струмичките земјоделци го искажаа незадоволството од Министерството за земјоделство. Тутунарите, градинарите и жителите од поплавените...