Home Ознаки Статии означени со "земјоделци"

земјоделци

Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), во рамките на Проектот за управување со сливот на реката Струмица, финансиран од Швајцарската агенција за развој и...

Неколку земјоделци денеска го изразија својот револт поради неисплаќањето на субвенциите за последните три години и ниската откупна цена на зелката која во моментов...

Земјоделците од струмичкиот регион упатија како што велат еден од последните апели до надлежните министерства во најкраток временски период да бидат исплатени субвенциите на...

Според кои избори не се врши исплата на субвенции, бидејќи во најкраток временски период нема закажано никакви избори, побараа одговор денеска од Министерот Цветков,...

Од објавувањето на повикот пред десет дена, па до денеска, до Комисијата за утврдување и проценка на штети од природни непогоди при Советот на...

Со 200 трактори низ улиците и блокирање на главната крстосница во Струмица, земјоделците денеска го искажаа својот револт од ниските откупни цени на доматот,...

Струмичките земјоделци и денеска излегоа на протест. Со еден час блокада на магистралниот пат Струмица –Скопје, го искажаа револтот кон заменик министерот Костадиновски кој...

Со едночасовна блокада на магистралниот пат Струмица-Ново Село,  стотина земјоделци од струмичко го искажаа својот револт поради ниските откупни цени на пролетната зелка, која...

Стотина земјоделци од Струмица револтирани од  ниските откупни цени на пролетната зелка излегоа денескана мирен протест. Велат дека за само пет дена цените паднаа за двојно....

Денеска  во целосен прекин ќе биде сообраќајот на граничниот премин Меџитлија, поради штрајк на грчките земјоделци. Според известувањето добиено од МВР, во периодот од 11...