Home Ознаки Статии означени со "заев"

заев

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска, присуствуваше на панихидита која што се одржа во Куклиш, а по повод 185 години од првото опожарување,...

На Манифестацијата „Избор на најдобрите спортски екипи и спортисти на Струмица“, Општина Струмица го додели признанието на Пандев, за своите достигнувања на атлетските патеки....

Од Општинската организација на СДСМ во Струмица денеска со реакција по вчерашното потпишување договор на Владата со американската компанија „Џонсон Контролс“, за изградба на...

Синоќа во просториите на хотелот „Есперанто“ беше промовирана стихозбирката на Тања Кармзова Костиглиола насловена „Кутија со солзи“. Ја инспирираат лавиринтите на реалноста и животот, пишува...

Договорите пропаднаа, нема договор, нема да учествуваме на избори на 24 април, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по речисе девет часовната лидерска средба...

Денешната изјава на Никола Груевски е директно признание дека поради него не се исполнети клучните елементи на Договорот од Пржино и дека поради него...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за вестите на Канал 5 го повтори ставот дека телевизијата се однесува како поголем политички непријател отоколку...

Децата кои што се на болничко лекување во детското одделение во јавната здравствена установа „Општа болница“ во Струмица, добија новогодишни пакетчиња од страна на...

Советот на општина Струмица на 34-та седница го усвои буџетот за 2016 година кој што тежи 1.076.000.000 денари, или со дадената согласност за кредитно...