Home Ознаки Статии означени со "заев"

заев

Претседателот на СДСМ и носител на листа во Изборната единица број 4, Зоран Заев се сретна со стопанственици од Струмица. Тој ја презентираше изборната...

По вчерашната порака на Груевски испратена до Заев, аналитичарот Сашо Ордановски за А1 ОН вели дека ја разбира паниката во која запаѓа Груевски,  кој...

Ќе има редици на 11 декември, ќе има експлозија од гласачи. Немам дилема околу победата на изборите на 11 декември, рече лидерот на опозицијата...

Дебатата ќе се емитува вечерва во 20.45 минути. Учествуваат носителите на кандидатските листи во четвртата изборна единица: Слободан Богоевски- Коалиција за промени и правда Љубчо Георгиевски-Коалиција...

Во земјоделството, коешто е најзначајна гранка од која што живеат најголем број на граѓани во овој наш струмички регион, најважната работа за новата власт...

Со финансиска поддршка на 8-мина млади невработени луѓе да развијат сопствен бизнис, ја потврдуваме нашата цврста определба да отвораме сегашност и иднина за младите...

На денешната седница на Советот на Општина Струмица, советниците донесоа одлука за субвенционирање на дел од надоместокот за приклучување на дистрибутивниот гасоводен систем. Станува...

Општина Струмица и понатаму ќе остане единствената општина во државата без кредитно задолжување. Откажан е планираниот кредит од 43 милиони денари кои требаше да...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, синоќа, присуствуваше на турнирот во мал фудбал кој што се одржува во населеното место Муртино. Турнирот го организира...

Со месеци, а можеби и година дена, политичари, квази политичари, бандити и криминалци од секаков вид ме обвинуваа за поткуп, за шпионажа со странски...