Home Ознаки Статии означени со "заев"

заев

„Партнери во реформите“ е насловот на изложбата што беше денеска отворена од страна на Општина Струмица и Делегацијата на Европската Унија на Македонија,  во...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска остварија средба со директорот на Директоратот за проширување на ЕК Кристијан Даниелсон, евроамбасадорот Аиво...

Нормален е овај Латас бе? Што имаш ти направено повеќе од Кире Лазаров за Македонија? Тоа што по цели деној јадиш лајна за Заев...

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев го посети првото новородено машко бебе во Струмица. Новороденчето е тешко 3 килограми и 750 грама и долго 51...