Home Ознаки Статии означени со "заев"

заев

Премиерот Зоран Заев, ги посети штитениците во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско. Традиционално на вториот ден од големиот верски празник Божик, продолжува тринаесетгодишно...

Премиерот на Македонија, Зоран Заев божиќните празници ги поминува со неговото семејство во Струмица, а паричката од бадниковата погача паднала кај Господ. Тој денеска присуствуваше...

Почна да функционира пречистителната станица во Струмица изградена со средства на ЕУ. Станува збор за станица во која e инсталирана најсовремена опрема за пречистување...

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, во неговото обраќање соопшти дека иако се обезбедени потребните 67  потписи предвидени со член 90 од Уставот, нема да...

Дванаесетгодишното искрено пријателство и взаемна почит и вечерва на најголемиот хрисијански празник Божик, ги потврдија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и штитениците на Заводот...

Општинскиот Буџет за наредната година „тежи“ 1.163.865.728, односно 19 милиони евра. Истиот е зголемен за околу 5% за разлика од донесениот ребалансиран буџет за...

На денешната 47 седница на општина Струмица со одлука на градоначалникот Зоран Заев, за нов заменик градоначалник е избран Костадин Костадиновски. Костадиновски е  економист вработен...

Со Никола Груевски нема сегашност, нема ниту стабилна иднина. Груевски не сака промени бидејки се плаши од одговорност за се што им направи на...

На последната средба на кандидатите за пратеници од СДСМ со граѓанскиот сектор, Доне Скака, познат како д-р Дулитл и еден од најгoлемите заштитници на...

Ви го пренесуваме интегралниот текст: Во планот за живот во Македонија, испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта.Само во...