Home Ознаки Статии означени со "забава"

забава

Во преполната сала на „Сент Џорџ“, најмалите и најубавите, маскирани во своите омилени ликови се смееја, пееја и дружеа, означувајки го почетокот на струмичкиот...

Јас работаах со два грамафона и две плочи. Трета година у гимназијата бех музички уредник на младинска емисија на Радио Струмица. Тва беше 1981...

Еве што нудат дел од струмичките клубови и кафулиња.Во клубот Маф Маф вечерва „Deep Tech Pumping“ со Dj Cige, а утревечер Ladies & Gentlemen Dj...