Home Ознаки Статии означени со "жена"

жена

Непознат сторител вчера на улица Ката Поцкова во Струмица физички ја нападнал Л.Ѓ. (55) од Струмица. Кога таа влегла во влезот од зградата се...

Наставничките и професорките кои денеска ќе примат осмомартовски подарок од учениците или од родителите поскап од 1.000 денари не смеат да го носат дома,...

Триесет и шестгодишна жена од Лублин, Полска преживеала пад од десетти кат, а притоа не скршила ниту една коска, јавуваат тамошните медиуми. Жената во свесна...

Во пожарот што избувнал синоќа во селото Куклиш почина шеесет годишната Е.З. Според информациите од СВР Струмица, синоќа околу 22:30 часот, додека Д.З спиела...