Home Ознаки Статии означени со "ДУИ"

ДУИ

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање влада на СДСМ, а за коалиција ќе преговара во текот на викендов. Портпаролот на ДУИ, Бујар...

Неофицијално, ВМРО-ДПМНЕ му понудило на ДУИ  шест министерски места и две заменички министерски места. МВР, Министерствата за транспорт, за локална самоуправа, за здравство, претседател на Собранието, како...

Материјалите кои денеска ќе ги објавиме го разобличуваат владеењето на тесна групација во ДУИ. Нив, исто како и на ВМРО-ДПМНЕ, примарна цел не им...

Претседателот на ОО СДСМ Гостивар, Благојче Трпески, на денешната прес конференција презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, ја покажувале злоупотреба на власта...

Заменик министерот за одбрана од ДУИ, Арбен Лабеништа, и генералниот секретар на партијата, Хазби Лика, поднесоа оставки од функцијата. Лабеништа на својот Фејсбук профил објави...