Home Ознаки Статии означени со "домаќин"

домаќин

После секоја напорна работа следува награда!!!    

Со 28:23 во првиот натпревар на Светското првенство домаќинот Катар го победи Бразил и го оствари првиот и можеби многу очекуван триумф. Репрезентацијата предводена од...

Од денеска Струмца по четврти пат ќе биде домаќин на 22 репрезентации од „Стариот континент“ во кошарка до 16 години. Македонските кошаркари пред стартот...