Home Ознаки Статии означени со "деца"

деца

Во организација на Општинскиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата -Струмица, во соработка со учениците од основното општинско училиште „Видое Подгорец“, одделението за...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, прв амбасадор за борба против глад со дипломатски пасош број 0001 и член на дипломатскиот кор на Банката...

На територија на Република Македонија за прв пат се организира Интернационален фудбалски камп за деца родени, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, и 2006...

Пред претстојните новогодишни празници, градоначалникот на Струмица, Зоран Заев ги израдува најмалите. Во Домот на Армијата тој во присуство на Дедо Мраз им подели...

Петгодишното девојче Бреана сосема случајно во својот дом создала сцена од Дизниевите филмови. Девојчето дома довела теле по име Изи, малку да прилегне и...

Илјадници прашања, никаде ниту еден одговор...Дали ќе успеам да го одгледам ова дете? Што ќе се случи кога сите ќе дознаат дека родив дете...

Дваесетина дечиња од големата група „Буба Мара“, клон три,  од градинката „ Детка радост“ ја посетија игротеката „Play“ која се наоѓа во Градскиот парк...

Разиграно, весело,во живописни пролетни бои – вака денеска изгледаа улиците на Струмица, збогатени со прекрасните детски насмевки на учениците од ООУ „Видое Подгорец“. Дечињата, со...

Нејзината приказна започнува пред неполни седум години. Верче е дете полно со љубов, благородно со чувства и емоции. Таа е дете исто како и...

Детската бајка наречена карневал, не ја спречи ниту дождот. Најмалите маскирани во различни ликови од нивните херои продефилираа под плоштадот на Струмица. Убави, среќни и...