Home Ознаки Статии означени со "Груевски"

Груевски

Река од народ, колони автобуси и возила, го „окупираа„ денеска главниот град на Македонија. Народот кој се собра против режимот на актуелната власт му...

Со перформанс на булеварот „Гоце Делчев“ и едноминутно молчење во знак на почит за загинатите припадници на полицијата во Куманово, илјадници струмичани излегоа на...

Ви ја пренесуваме жестоката дебата на 24 Анализа меѓу Никола Гелевски и Александар Пандев, за актуелните политички теми околу „бомбите“ на Заев и акцијата...

Вчерашниот потег на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, да го напушти Советот, го цениме како дел од сценариото на Никола Груевски за продлабочување на политичката...

Таргет на прислушување биле преку 20.000 граѓани, цела опозиција, пред се првенците на опозицијата, но и нивните блиски луѓе, одговара лидерот на СДСМ Зоран...

„Од денеска СДСМ и опозицијата го започнуваат проектот “ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА”. Целта е единствена – ДА ЈА ВРАТИМЕ СЛОБОДАТА И ДЕМОКРАТИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА, ДА...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес конференција рече дека власта прислушувала над 20.000 граѓани, а самиот тој бил прислушуван повеќе од 4...

Во периодот меѓу септември и ноември остваривме четири средби со претседателот на опозицијата, Зоран Заев, каде првата средба беше иницирана од негова страна, рече...

Не постои изговор што може да ги амнестира коалиционите партнери Никола Груевски и Али Ахмети за состојбите во државата. Тие двајцата се подеднакво одговорни...

Денеска е прв ден на судски процес, на претседателот на најголемата владејачка партија, против претседателот на најголемата опозициона партија, изјави лидерот на СДСМ Зоран...