Home Ознаки Статии означени со "Груевски"

Груевски

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево му го врачи мандатот за состав на новата Влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, чија партија освои најголем број...

По вчерашната порака на Груевски испратена до Заев, аналитичарот Сашо Ордановски за А1 ОН вели дека ја разбира паниката во која запаѓа Груевски,  кој...

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...

По направената анкета на на невладините организации, дел од Платформата „Граѓанска демократија“, којашто се однесува на масовното иселување на младите од Македонија, објавените резултати...

Договорите пропаднаа, нема договор, нема да учествуваме на избори на 24 април, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по речисе девет часовната лидерска средба...

Во вечерашното обраќање до јавноста, премиерот Никола Груевски соопшти дека утре до претседателот на Собранието ќе достави писмо со негова оставка, но истата ќе...

Неофицијално, според медиумите за местото технички премиер после оставката на Никола Груевски, со најголеми шанси е актуелниот министер за одбрана Зоран Јолевски. Деновиве покрај неговото...

Интегрален текст од пресот на Ристо Велков, претседател на Сојузот на синдикатот на Земјоделците во струмичкиот регион: Деновиве премиерот Груевски и неговата свита ја посетија...

Како во времето на комунизмот кога низ канцелариите можеше да се забележи фотографија од маршалот Тито, и денеска по исти терк. Во кабинетот на...

Никола Груевски оваа недела е под голем притисок да има договор и тој е свесен за последиците доколку не се случи тоа. Последиците од...