Home Ознаки Статии означени со "граѓани"

граѓани

„Ајдуци, доста крадевте“, „Продади ги бандажите од мерцедесот и купи храна од тие пари на семејствата за да ја дочекат Новата година“, „Груевски да...

Вечерва во Домот на армија во Струмица се оддржа последователната сесијата од програмата „Форуми во заедницата“. Градоначалникот Зоран Заев пред многубројните присутни граѓани даде...

По само три дена од кога Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ комплетното ја исчисти дивата депонија на улицата „Ѓорѓи Василев“, граѓаните повторно својот...

Река од народ, колони автобуси и возила, го „окупираа„ денеска главниот град на Македонија. Народот кој се собра против режимот на актуелната власт му...

На 7 мај 2015 година, со почеток во 18:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, се организира протест по повод актуелните протести кои...

Како што се виде од солидарноста и соработката за време на неодамнешните поплави во Македонија, населението на Балканот сака да негува пријателски врски. Граѓаните од...

Илјадници граѓани, новинари, медиумски работници, студенти, професори и политичари денеска на маршот од Апелационен суд до Влада му порачаа на Груевски, „Не ти се...

Синоќа во домот на АРМ се одржа петтата и последна форумска сесија за оваа календарска година од Програмата „Форуми во заедницата“. Граѓаните – учесници...

Синоќа во домот на АРМ во Струмица се одржа четвртата сесија во рамките на програмата „Форуми во заедницата“. И оваа сесија го потврди големиот...

Синоќа во Струмица се одржа третата сесија од програмата „Форуми во заедницата“, на која градоначалникот на општината, Зоран Заев, детално ги презентираше планираните расходи...