Home Ознаки Статии означени со "градоначалник"

градоначалник

По повод Стара нова година, вработените во општина Струмица ја испочитуваа традицијата на кршење лепче со паричка. Во одделението за административна поддршка на градоначалникот,...

Дечиња од Струмичката епархија во пресрет на големиот христијански празник Божик и негувањето на традиционалните обичаи, ја испееја коледарската песна „Вечниот бог“, во општинската...

Почитувани сограѓани, Во последниот ден од оваа 2017 година ја имам честа да Ви се обратам и како ваш градоначалник, но пред се и како...

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, синоќа беше со членовите на Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „ПОРАКА“ на традиционалната забава организирана...

Вечерва во Василево стартуваше новогодишно-божиќниот турнир на мал фудбал на кој ќе земат учество 24 екипи. Градоначалникот Марјан Јанев кој е и покровител на истиот им...

Ќе се гради локален пат од населеното место Куклиш до населеното место Градско Балдовци. Договорот за изведба на овој пат, во Бирото за регионален...

Општина Струмица и јас како в.д. градоначалник, ќе опстоиме во заложбата за понатамошен растеж на овој вид образование, а за доброто на децата со...

Учениците од четвртите одделенија во основното општинско училиште „Видое Подгорец“ денеска ја посетија општина Струмица. Ова е традиционална посета која се реализира во овој...

Водени од желбата за развој и зацврстување на пријателските односи и соработката помеѓу двете општини, а со цел зближување на двата региона преку интензивирање...

Со скромен подарок, но од срце и искрени честитки, вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, на почетокот од работниот ден им...