Home Ознаки Статии означени со "горива"

горива

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „евросупер...

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар  и ќе изнесува 59,50 денари за литар додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар односно 68,50...

Бензините од денеска поевтинија за половина денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се со непроменети цени. Еуросупер бс-95 се продава по цена...

Нови повисоки цени на нафтените деривати се очекува да објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. Во текот на минатата недела, суровата нафта на светските...

Бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 3,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на...

Цената на нафтата забележа нов рекорден пад на светските берзи. Американската лесна сурова нафта денеска поевтини на Њујоршката трговска берза до 29 долари 01...

Нафтените деривати од ноќеска ќе се точат по нови намалени цени. Бензинот поефтинува за пола, а дизелот за еден денар. ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ ќе...

Доколку нема некои посериозни поместувања на цените на нафтата и курсот на денарот во однос на доларот може да се очекува ново поевтинување во...

Цената на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Малопродажната цена на горивата се намалува од ноќеска на полноќ од 1,5 до 3 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Најмногу за 2,50 денари за...