Home Ознаки Статии означени со "Горан Пандев"

Горан Пандев

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на нашата селекција, Горан Пандев по третпат стана татко откако на свет, сопургата Надица ја донесе ќеркичката Софија. Пандев за...

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев, по вечерашниот натпревар на неговата екипа Џенова против Јувентус, каде беа поразени од 1:0 во Торино, му го подари...

Маурицио Ѕампарини се огласи по извештаите во италијанските медиуми дека неговиот клуб е заинтересиран за македонскиот напаѓач Горан Пандев. – Апсолутно не, не го сакам....

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски денеска во Џенова остварил средба со Горан Пандев на која е потврдено дека  Пандев повторно ќе биде предводник...