Home Ознаки Статии означени со "Водоча"

Водоча

Премиерот на Македонија, Зоран Заев божиќните празници ги поминува со неговото семејство во Струмица, а паричката од бадниковата погача паднала кај Господ. Тој денеска присуствуваше...

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ почна со есенското расчистување на дивите депонии во градот и населените места. Акцијата стартуваше на 11 септември на...