Home Ознаки Статии означени со "вмро-дпмне"

вмро-дпмне

Тоа што беше кажано во вчерашната изјава на првиот човек на струмичкиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Зоран Пакетов, е во најмала рака нотарна...

Струмичката јавност денеска беше сведок на петтата по ред фотосесија на луѓето од ВМРО-ДПМНЕ пред стариот струмички театар, изјави пратеникот на СДСМ, Панче Орцев....

Незадоволни од политиките на владејачката партија, членови на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица денеска ги фрлија своите книшки и преминаа во редовите на СДСМ. Секогаш бевме во...

Пратеникот Васил Пишев веќе подолго време покажува знаци на нервоза и растревоженост  со тоа што не сака да го прифати поразот од локалните избори...