Home Ознаки Статии означени со "вмро-дпмне"

вмро-дпмне

Општинската организација на СДСМ е згрозена од дезориентираното и манипулативно однесување на ВМРО ДПМНЕ во целата држава, а посебно во општина Струмица, изјави Коста...

Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“, остро го осудуваат денешниот настан каде што на прес конференција на...
video

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански...

Материјалите кои денеска ќе ги објавиме го разобличуваат владеењето на тесна групација во ДУИ. Нив, исто како и на ВМРО-ДПМНЕ, примарна цел не им...
video

https://www.youtube.com/watch?t=22&v=oTgeqh5-toc Партијата Гром во Струмица побара оставка од градоначалникот Зоран Заев, заради како што велат инволвираноста во темната страна на „Вистината за Македонија“. Партијата на...

Сите аудио снимки и транскрипти од денешните разговори презентирани на прес конференцијата на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=TxlQdokrWZI Транскрипти 1.Разговор помеѓу Муса Џафери и Сашо Мијалков МЏ: Здраво. СМ: Муса здраво, како...

Претседателот на ОО СДСМ Гостивар, Благојче Трпески, на денешната прес конференција презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, ја покажувале злоупотреба на власта...

Вчерашниот потег на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, да го напушти Советот, го цениме како дел од сценариото на Никола Груевски за продлабочување на политичката...

Фејсбук колумна на Никола Димитров, поранешен заменик министер за надворешни работи, поранешен специјален пратеник во разговорите за името на државата и поранешен амбасадор на...

Откако во паркот спроти Собранието на Република Македонија се собраа граѓани, симпатизери на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ, тие се упатиле во правец кон седиштето...