Home Ознаки Статии означени со "вмро-дпмне"

вмро-дпмне

На вчерашната прес конференција на Општинската организација на СДСМ, која ја одржавме како одговор на прес конференцијата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, рековме дека...

По информацијата дека ВМРО ДПМНЕ има мнозинство во Советот на општината, денеска претседателот на ОО СДСМ Струмица, Марјан Даскаловски, одржа прес конференција. (интегрален текст) Денешната прес...

Неофицијално, ВМРО-ДПМНЕ му понудило на ДУИ  шест министерски места и две заменички министерски места. МВР, Министерствата за транспорт, за локална самоуправа, за здравство, претседател на Собранието, како...

Денеска, на Денот на македонската револуционерна борба, во Струмица, Велес, Прилеп и Битола беа поставени платна со пишани пораки против политиките на партијата на...

Неофицијално, според медиумите за местото технички премиер после оставката на Никола Груевски, со најголеми шанси е актуелниот министер за одбрана Зоран Јолевски. Деновиве покрај неговото...

Кон крајот на ноември оваа година, заврши огласот за кандидирање за членови во Државната изборна комисија, која и понатаму е предмет на расправа помеѓу...

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ директно го кршат договорот од 2 јуни /15 јули. Се плашат од комплетирањето на специјалното јавно обвинителство. Се плашат од...

Во училиште во еден од поголемите градови во Македонија се врши притисок врз вработените да прават списоци со сигурни гласачи. Вработените се принудени да...

Директорот на ЈПКД „Комуналец“ Струмица, Зоран Горѓиев, на денешната прес конференција што се одржа на мостот на реката Струмица во Дабиле, ги повика советниците...

Она што го прават Никола Груевски и неговите соработници во ВМРО-ДПМНЕ преку медиумите под нивна контрола, е уште една потврда на паниката во нивните...