Home Ознаки Статии означени со "влада"

влада

Протестот пред Владата за ескалираше, откако демонстрантите на чело со братот и мајката на Мартин Нешковски го пробија полицискиот кордон. Извикувајќи „Оставки“, „Убијци“, тие...

Револтираните граѓани повторно се собраа на протест пред Владата. Со свирежи и извикување „Убијци“, бараат оставка од Владата и премиерот Груевски. Зголемувањето на бројот на...

Во периодот меѓу септември и ноември остваривме четири средби со претседателот на опозицијата, Зоран Заев, каде првата средба беше иницирана од негова страна, рече...

Илјадници граѓани, новинари, медиумски работници, студенти, професори и политичари денеска на маршот од Апелационен суд до Влада му порачаа на Груевски, „Не ти се...

„ Социјална правда“, „Доста не крадете“, „Ова е само почеток“, „ Доста е молк“, „Апаши“, порачаа над 3.000 демонстранти пред Владата против измените на...

„Ние сме силата“, „Екстерно за Владата“ и „Сега ќе нè чуете“, ова се пораките кои студентите заедно средношколците и со граѓаните поддржувачи им ги...

НОВА го следи во живо студенскиотмарш. На овој линк можете да погледнете како започна маршот па се до Владата каде во 13.30 часот  се...

Утрово избувнал мал пожар во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија, кој бил локализиран по интервенцијата противпожарните возила. Според неофицијални информации, причина...

Два проектила синоќа се испукани на зградата на Владата на република Македонија во Скопје. Едниот завршил во покривот, а другиот во страничната фасада, јави...

Игралиштето за фудбал во Струмица го гради општината со 430.000 еврва од буџетот и 100.000 евра донација од Фудбалската Федерација на Македонија, изјавија од...