Home Ознаки Статии означени со "влада"

влада

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање влада на СДСМ, а за коалиција ќе преговара во текот на викендов. Портпаролот на ДУИ, Бујар...

Како што рековме, Никола Груевски никогаш веќе нема да биде премиер. Синоќа се докажа дека го нема потребното мнозинство за формирање влада, рече на...

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево му го врачи мандатот за состав на новата Влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, чија партија освои најголем број...

Со своите возила автошколите од цела Македонија се паркираа пред Владата и го блокираа сообраќајот. Овој нивни протест е поради укинување на законската одедба...
video

Секретарот на општина Струмица, Кирил Парталов, денеска, одржа прес конференција на која ја информираше јавноста за намалените блок дотации за детска заштита на општина...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати апел до граѓаните своето незадоволство да го искажат на мирен и достоинствен начин. „Како човек и политичар, ве повикувам...

Полициски кордон го турка народот по булеварот Илинденска, а поставени се на готовс и полициските водени топови, јави Плусинфо. Повредени се фотографот на Слободен печат...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот фејсбук профил му се заблагодари на полицаецот кој на денешниот протест за Мартин Нешковски ја предаде униформата...

Илјадници граѓани пред Владата ја интонираа химната на Република Македонија за време на протестот за Мартин Нешковски, јави А1он. Премиерот на државата го нарекуваа „малото...