Home Ознаки Статии означени со "„бомби“"

„бомби“

Аудио снимки од разговорите презентирани на денешната прес конференција на СДСМ Прилеп. Претседателот на Општинската организација на СДСМ Прилеп, Сашо Велески, денеска објави разговори меѓу...

Денеска во 13:00 часот на градскиот плоштад „Методија Андонов-Ченто“ во Прилеп, претседателот на Општинската организација на СДСМ Прилеп, Сашо Велески, ќе одржи прес конференција,...

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција во седиштето на партијата, на која се очекува да биде објавена 15-та...

Аудио и транскрипти од разговорите објавени на денешната прес конференција на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=VF51VMZJ918 Транскрипти 1. Разговор помеѓу Влатко Чингоски и Никола Груевски НГ: Здраво, како си? ВЧ: Добар, добар...

Денеска ќе сфатите дека парцелите и оф шор компаниите се само мал дел од алчноста и нечесноста на Груевски, рече на денешната прес конференција...

Ви ја пренесуваме жестоката дебата на 24 Анализа меѓу Никола Гелевски и Александар Пандев, за актуелните политички теми околу „бомбите“ на Заев и акцијата...

Река од граѓани се уште чекаат пред Универзалната сала во Скопје да влезат внатре, каде лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе ја објави осмата...

Централниот одбор на СДСМ на својата вечерашна седница едногласно ја донесе одлуката за објавување на материјалите за, како што велат, криминалите на власта. Од понеделник...