Home Ознаки Статии означени со "„бомби“"

„бомби“

Сите аудио снимки и транскрипти од денешните разговори презентирани на прес конференцијата на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=TxlQdokrWZI Транскрипти 1.Разговор помеѓу Муса Џафери и Сашо Мијалков МЏ: Здраво. СМ: Муса здраво, како...

Желбата за луксуз на Никола Груевски одела до таму што од парите на граѓаните со порачал луксузен мерцедес со масажери и останата фул опрема...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 30-та „бомба“. Прес конференцијата...

Илјадници граѓани пред Владата ја интонираа химната на Република Македонија за време на протестот за Мартин Нешковски, јави А1он. Премиерот на државата го нарекуваа „малото...

Денешната „бомба“ на СДСМ во која беа објавени разговори за убиството на Мартин Нешковски, предизвика револт кај граѓаните кои преку социјалните мрежи повикаа на...

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави аудио разговори кои, како што рече, откривале дека убиството на младиот Мартин Нешковски го...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови материјали од проектот...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ во Кавадарци, Зоран Ѓорѓиев, денеска презентираше аудио снимки од разговори кои, според опозицијата, ја покажувале злоупотребата од страна...

Денеска СДСМ презентираше тринаесет аудио снимки со разговори кои, според нив, покажувале дека незаконското прислушување го вршеле премиерот Никола Груевски и директорот на УБК,...

Сашо Мијалков и Никола Груевски со години незаконски прислушувале илјадници граѓани, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Заев рече дека УБК...