Home Ознаки Статии означени со "„бомби“"

„бомби“

Кон крајот на ноември оваа година, заврши огласот за кандидирање за членови во Државната изборна комисија, која и понатаму е предмет на расправа помеѓу...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил најави дека опозицијата ќе продолжи со објавување на прислушуваните разговори. ‪‪‪#‎ТикТакТикТакТикТак, напиша Заев на Фејсбук. Оваа најава...

Во интервју за „Призма“, специјалната обвинителка Катица Јанева  потврдува дека се точни информациите оти одредени лица се подготвени да бидат соработници на правдата т.н....

Граѓанското движење „АЈДЕ“ за утре во 18:00 часот најави протест пред Собранието на Република Македонија против предлог законот за забрана на објавувањето на прислушуваните...

Материјалите кои денеска ќе ги објавиме го разобличуваат владеењето на тесна групација во ДУИ. Нив, исто како и на ВМРО-ДПМНЕ, примарна цел не им...

Денеска во 14:00 часот СДСМ ќе одржи прес конференција на која ќе бидат објавени аудио снимки од прислушуваните разговори во рамките на проектот „Вистината...

Најмалку десет активни граѓански организации во Македонија со години биле таргет на тајните служби на Никола Груевски и Сашо Мијалков, рече на денешната прес...

Денеска во 14:00 часот, во рамките на проектот „Вистината за Македонија“, опозицијата ќе обелодени нови материјали од прислушуваните разговори кои се однесуваат на невладините...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред Владата од Кампот на Слободата ја објави 34-та „бомба“. Според Заев, денешните аудио снимки покажувале дека премиерот...

  По кратка пауза, СДСМ од денеска продолжува со објавувањето на „бомбите“. Според најавите, од кампот пред Владата, опозицијата ќе обелодени разговори поврзани со финансиски...