Home Ознаки Статии означени со "Бензин"

Бензин

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „евросупер...

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар  и ќе изнесува 59,50 денари за литар додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар односно 68,50...

Бензините од денеска поевтинија за половина денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се со непроменети цени. Еуросупер бс-95 се продава по цена...

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се зголемија за два и пол денари, додека дизелот поскапе за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија...

Нови повисоки цени на нафтените деривати се очекува да објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. Во текот на минатата недела, суровата нафта на светските...

Од ноќеска на полноќ бензинот поевтинува за 3 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Еден литар „еуросупер БС-95“ ќе се продава за 55 денари, а...

Од ноќеска на полноќ бензините ќе поскапат за половина, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се...

Бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 3,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на...

Нафтените деривати од ноќеска ќе се точат по нови намалени цени. Бензинот поефтинува за пола, а дизелот за еден денар. ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ ќе...

Доколку нема некои посериозни поместувања на цените на нафтата и курсот на денарот во однос на доларот може да се очекува ново поевтинување во...