Home Ознаки Статии означени со "Бензинска"

Бензинска

СВР-Струмица до Јавното обвинителство-Струмица,  поднесе кривична пријава, против  МД (19)  од с.Муртино  и  Известување врз основа на чл. 24 од Законот за правда за ...

Рано утрово околу 3:00 часот во  Муртино две непознати маскирани лица ја ограбиле бензинска пумпа на Макпетрол. Разбојниците физички го нападнале вработениот и му одзеле...