Home Ознаки Статии означени со "беласица"

беласица

Македонскиот фудбалски интернационалец Горан Попов, се враќа во ФК „Беласица“, но како дел од менаџментот на клубот, пишува СтрумицаНет. Целта на Попов е да помогне...

Од битката на Беласица поминаа цели десет векови или точно 1000 години. Ваквите историски настани треба да се споменуваат, да се одбележуваат и да...

По водството на Варесе струмичани успеаа да го израмнат резултатот за конечен 1:1 во последниот за нив натпревар од турнирот „Копа Карневале“ во Вијареџо. Со...

Струмичките кенгури стигнаа до првиот бод во вториот натпревар на турнирот во Вијареџо, против екипата на Национал од Парагвај. Во 57 минута со голот на...

Младите фудбалери на Беласица до 19 години беа поразени со 1:0 од Лацио во првиот натпревар на турнирот Копа Карневале во Вијареџо кој е...

Бев вџашен, не ми се веруваше, дека тоа се случува. Кога отидов на аеродромот се прашував: Сигурен ли сум дека тоа е летот за...