Home Ознаки Статии означени со "беласица"

беласица

Генерацијата 2000/2001 година го освоија првото место во регионалната лига. Со победата над Тиквеш од Кавадарци во последното коло од 3:0, го зачуваа првото...

Тренерот на првиот тим на ФК „Беласица“, Ацо Стојанов ги напушта сино-белите. Тој на својот Фејсбук профил ја објави оставката. „На почеток би сакал да...

Фудбалски празник за Струмичани во недела на 11 октомври, каде на покана на струмичкиот клуб на стадионот „Младост“, лидерот во првата лига Шкендија ќе...

„Кога влегов во фудбалот сите мислеа дека имам некои задкулисни намери и дека како кикбоксер нема да успеам да го вратам фудбалот во Струмица....

После 13 години повторно беа вклучени рефлекторите на стадионот „Младост“ во дерби натпреварот од третата македонска лига помеѓу двете струмички екипи „Беласица“ и „Академија...

Младиот 18-годишен Лазар Стојковски  е најновото засилување на штоперската позиција во сино-белите за оваа сезона. Тој доаѓа во „Беласица“ од фудбалскиот клуб „Славија“ од...

По нерешениот резултат од првиот бараж натпревар помеѓу Хоризонт и Гостивар со резултат 1:1, турновци денеска со победата од 2:0 повторно ќе се натпреваруваат...

Во првиот натпревар бараж натпревар за влез во втората македонска лига екипата на Беласица беше поразена од прилепска победа со 4:1 на стадионот Ѓорче...

Струмичкиот првак во третата лига – Исток  Беласица го доби противникот за бараж дуелот за влез во втората лига на денешната ждрепка во просториите...

Со нерешениот резултат на домашен терен против Фудбалскиот клуб Плачковица од Радовиш, фудбалерите на Тиверија влегуваат  се посамоуверино во борбата за опстанок во лигата....