Home Ознаки Статии означени со "беласица"

беласица

Новоформираниот фудбалски клуб во Струмица „ ФК МАК-Струмица Јуниор“ кој брои педесеттина дечиња се развива многу професионално и бележи големи резултати. За период од...

Во просториите на ФФМ денеска беа извлечени двојките за првата рунда во Купот на Македонија. Бранителот на пехарот Пелистер ќе ја започне новата авантура од...

Откако управата на ФК Беласица одговорија на како што велат провокацијата од страна на Академија Пандев, од таму возвратија со уште еден текст. До...

Фудбалскиот клуб Беласица стартуваше со тренинзи во Ново Село. Во првиот ден над педесеттина млади фудбалери го одработија првиот тренинг во спортската сала во...

Вториот контролен натпревар на струмичките сино-бели заврши без голови, денеска во вториот пријателски натпревар во Дојран, против екипата на Земун од Србија. Во цврст...

Струмичките сино-бели ги започнаа подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Третата фудбалска лига – Исток. Истите ќе се реализираат во Струмица преку подигнување на...

Нов тренер на ФК Беласица во новата полусезона ќе биде некогашниот играч и голгетер на сино – белите Васко Георгиев, а негов помошник ќе...

Над 200 дечиња од вкупно 17 екипи од земјава и странство ќе ги покажат своите фудбалски таленти овој викенд на општинскиот терен со вештачка...

Утре на стадионот „ Младост“, ФК Беласица ќе одигра натпревар против лидерот на Првата македонска фудбалска лига Пелистер, во рамки на првата рунда од...

Фудбалскиот клуб „Беласица“ ќе одигра пријателски натпревар со новиот прволигаш, прилепска „Победа“ под рефлектори. За струмичани ова ќе биде втор натпревар од припремниот период...