Home Ознаки Статии означени со "бездомни животни"

бездомни животни

Струмичани денеска имаа можност да донираат за бездомните животни. Организаторите на настонот насловен „Бездомни, но не и безвредни - сечиј живот е скапоцен“, приготвија...

Здружението за заштита на животни „Animal Lovers“ – Струмица на ден 10.06.2017 година во 9 часот ќе излезе со свој штанд на градскиот плоштад....

Париз мезе бар, Винил и Радио бар се угостителските објекти во Скопје кои на температурите под нулата ги отворија своите врати за бездомните кучиња...

Снег, бели паркови, улици, куќи... слика како од бајките. Зимска идила. Меѓутоа, лесно е да се воодушевуваме на зимската убавина седнати во топлиот дом,...