Home Ознаки Статии означени со "акција „Пуч“"

акција „Пуч“

Откако во саботата Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) побара почитување на правата на обвинетите во случајот и пресумпцијата на невиност, денеска Европската унија...

Амбасадата на САД со загриженост го следи кривичниот случај против лидерот на опозицијата, Зоран Заев, и апсењето на три други лица за наводен обид...
video

https://www.youtube.com/watch?v=qgX96oBEPRo Интегрален текст на одговорите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарски прашања. Кога ќе објавувате? Најбрзо можно, веќе доказите и аргументите ќе бидат споделени со...

Охрабрете се сите и радувајте се! Ова е почеток на враќањето на слободата и демократијата во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на...

Универзитетскиот професор и поранешен разузнавач Владимир Пивоваров, за „Фокус“ коментира дека според логиката, бидејќи не биле презентирани аргументи, поднесувањето на кривичната пријава против лидерот...

По информацијата на МВР дека четири лица се осомничени за шпионажа и помагање на насилство врз државни функционери, меѓу кои и лидерот на СДСМ...