Home Ознаки Статии означени со "акција „Пуч“"

акција „Пуч“

Во дел од разговорот меѓу премиерот Никола Груевски и пратеничката Силвана Бонева, објавен вчера од СДСМ, се слуша како премиерот предлага да ги активираат...

Ал Џезира Балканс вечерва го емитуваше интервјуто со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Целосното интервју можете да го погледнете подолу во видеото. https://www.youtube.com/watch?v=kNlFOv1gFXI&t=135

На денешната прес конференција на СДСМ во Струмица беше објавен разговор помеѓу пратеничката Силвана Бонева и премиерот Никола Груевски со кој се покажало, како...

На денешната прес конференција во Струмица, Панче Орцев, пратеник од СДСМ презентираше снимки од разговори поврзани со, како што вели, изборниот грабеж и нерегуларности...

Денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, презентираше аудио снимки од разговори кои, според него, го покажувале вистинското лице и мегаломанската алчност на премиерот Никола...

Во секоја претходна прес конференција откривме по едно лице на Груевски, кој со сите сили се обидувал да ги сокрие од јавноста, рече на...

Денеска во 11.30 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во седиштето на СДСМ ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ја објави...

Во еден дел од снимените разговори меѓу Сашо Мијалков и Драган Павловиќ – Латас, кои денеска на прес конференција ги објави градоначалникот на Центар,...

На денешната  прес конференција градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, објави снимки од телефонски разговори кои, според него, покажуваат какви манипулации правела власта за...

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, во 14 часот во хотелот „Best Western“ ќе одржат прес конференција на тема „Вистината за Центар“, на која...