Home Ознаки Статии означени со "акција „Пуч“"

акција „Пуч“

Денеска ќе обелодениме огромен коруптивен скандал извршен од директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков. Позади мега скандалот стои Груевски кој од...

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција во седиштето на партијата, на која се очекува да биде објавена 15-та...

Аудио и транскрипти од разговорите објавени на денешната прес конференција на СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=VF51VMZJ918 Транскрипти 1. Разговор помеѓу Влатко Чингоски и Никола Груевски НГ: Здраво, како си? ВЧ: Добар, добар...

Денеска ќе сфатите дека парцелите и оф шор компаниите се само мал дел од алчноста и нечесноста на Груевски, рече на денешната прес конференција...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, да објави нови...

Ви ги презентираме аудио снимките и транскриптот од разговорите помеѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, објавени на денешната...

Груевски продолжува дрско да лаже, манипулира, па дури и се заканува. Груевски, кој со неговите неколку соработници кршел закони, се изживувал врз луѓе и...

Аудио и транскрипт на разговорите од дванаесеттата „бомба“, објавени на денешната прес конференција на СДСМ https://www.youtube.com/watch?v=XGdkJ0aqlsc Танскрипт 1. Разговор помеѓу Филимена Маневска и Влатко Мијалков ФМ: Да? ВМ: Добар...

Денеска ќе слушнете во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија. Тројца луѓе, Никола Груевски, Сашо Мијалков и Гордана Јанкулоска местат судии, нарачуваат...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:30 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, да објави нови...