Home Ознаки Статии означени со "акција „Пуч“"

акција „Пуч“

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 30-та „бомба“. Прес конференцијата...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да објави нови материјали од проектот...

Денеска СДСМ презентираше тринаесет аудио снимки со разговори кои, според нив, покажувале дека незаконското прислушување го вршеле премиерот Никола Груевски и директорот на УБК,...

Сашо Мијалков и Никола Груевски со години незаконски прислушувале илјадници граѓани, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Заев рече дека УБК...

Аудио и транскрипти од денешната прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за контролата на власта врз јавниот сервис и сопствениците и уредниците...

Денеска ќе ја слушнете директната спрега што Никола Груевски ја поставил со приватните медиуми и јавниот сервис, и директната контрола врз сопствениците и уредниците...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи прес конференција, на која се очекува да бидат објавени нови материјали од проектот „Вистината за Македонија“. Прес конференцијата...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави...

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Прилеп, Сашо Велески, на денешната прес конференција презентираше аудио снимки од разговори меѓу министри од Владата и прилепскиот...

Аудио и транскрипти од денешните разговори објавени од СДСМ. https://www.youtube.com/watch?v=nNN39oRCjZA&feature=youtu.be Транскрипти 1.Разговор помеѓу Светлана Костова и Сашо Мијалков СМ: Ало? СК: Да. СМ: Светле, што правиш? СК: Еве, тука сум горе. СМ:...