Home Ознаки Статии означени со "аболиција"

аболиција

Итно повлекување на одлуката за аболиција и оставка на актуелната влада, порачаа на денешниот протест демонстрантите. Поради последните случувања во државата, како одложените избори, враќањето...

Под мотото „Смрт на фашизмот – слобода на народот!“ се одржа денешниот протест во Струмица, кој беше и најмасовен досега. Струмичани протестираат веќе 15 дена...

Струмичани и вечерва излегоа на улиците и порачаа дека ќе протестираат се додека не бидат исполнети барањата на граѓаните. Тие бараат оставка од претседателот...

„Нема правда – нема мир“, „Криминалците во затвор“, „Оставка од Иванов“, се само дел од пораките кои и вечерва се извикуваа низ улиците на...

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...