Home Струмица Њуз

Струмица Њуз

Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ продолжува со обновувањето на хоризонталната сигнализација во градот. Од претпријатието информираа дека од планираните седум илјади метри квадратни за оваа...

Шкендија и Пелистер утре во Струмица на градскиот стадион Младост ќе играат во финалето на Купот на Македонија. И двете екипи го имаат освоено...

Преку проектот „Јакнење на меѓуетничката соработка во општините“, имплементиран од страна на Македонскиот центар за граѓанско образование од Скопје (МЦГО),  финансиски поддржан од страна...

Во почетокот на наредната работна седмица се очекува зголемување на облачноста, а времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Во вторник на...

Со свечена и богата програма која што денеска се одржа во големата сала во домот, во организација на библиотеката „Благој Јанков Мучето“, ЕУ инфо...

Викендот, во основното општинско училиште „Видое Подгорец“ се одржа годинашното издание на натпреварот „Детски семафор“, на кој учествуваа 60 ученици од неколку основни општински...

Здружението за едукација и развој на лица со пречки во развојот "Еднаквост"-Струмица го реализира проектот "Креативна акција за културна мобилизација"кој е дел од проектот...

Срдечна средба и дружење за паметење се случи денеска во кабинетот на вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов со претставниците кои...

Над 500 потписи беа собрани денеска до 15 часот во знак на поддршка за законски измени за лицата со посебни потреби. Струмичани денеска својот...

Неколку земјоделци денеска го изразија својот револт поради неисплаќањето на субвенциите за последните три години и ниската откупна цена на зелката која во моментов...