Home Струмица Њуз

Струмица Њуз

Вработените од Локалната самоуправа на општина Струмица и од Противпожарната Единица на Струмица, во соработка со Црвен Крст – Струмица и Заводот за трансфузиона...

Провладините Курир и Сител веќе подолго време го злоупотребуваат медиумскиот простор, правејќи инсинуации дека се што е сработено во општина Струмица е „скандалозно“ со...

Со познати музички арии под мотото „Кога музиката е водич“, вечерва во Центарот за култура „Антон Панов“ се претставија учениците од СОУ „Јане Сандански“...

Во пожарот кој синоќа избувнал во семејната куќа на улица „Широк дол“ во Струмица, животот го изгуби 30-годишниот Ѓ.П., а неговиот татко обидувајќи се...

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев го посети првото новородено машко бебе во Струмица. Новороденчето е тешко 3 килограми и 750 грама и долго 51...