Home Струмица Њуз

Струмица Њуз

video

Младинскиот совет направи видео од поголемите проекти што ги имаат реализирано. Еве како изгледа сето тоа во само неколку минути. http://www.youtube.com/watch?v=9ijnVycBQIY&feature=youtu.be

Екипата на Зомимак – М во сабота ќе го одигра вториот натпревар од ЕХФ купот против Скјерн од Данска кои беа поразени во првиот...

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Б.Г., вработена во Службата за трансфузија при ЈЗУ Општа болница за сторено кривично дело „послужување во службата“. Вработената од...

Денеска од 12 часот стартува продажбата на влезниците за натпреварот Зомимак-М - Скјерн, кој ќе се одржи на 15.02.2014 год. (Сабота) во 17.30 часот...

„Партнери во реформите“ е насловот на изложбата што беше денеска отворена од страна на Општина Струмица и Делегацијата на Европската Унија на Македонија,  во...

Екипата на Зомимак - М декласиран со 41:22 од француски Монпеље, во првиот натпревар од групната фаза на ЕХФ купот. Уште на почетокот на натпреварот...

Пратеникот Васил Пишев веќе подолго време покажува знаци на нервоза и растревоженост  со тоа што не сака да го прифати поразот од локалните избори...

По водството на Варесе струмичани успеаа да го израмнат резултатот за конечен 1:1 во последниот за нив натпревар од турнирот „Копа Карневале“ во Вијареџо. Со...

Несреќата се случила утринава околу 9:30 часот, кога се превезувале петмина гранични полицијаци, пишува Нова Македонија. Т.Ш. (35), бил потешко повреден и се здобил со...

Екипата на Зомимак-М од Струмица во недела ќе го одигра првиот натпревар од ЕХФ купот против француски Монпеље, екипа која важи за најсериозен конкурент...