Home Струмица Њуз

Струмица Њуз

Почна да функционира пречистителната станица во Струмица изградена со средства на ЕУ. Станува збор за станица во која e инсталирана најсовремена опрема за пречистување...

Кривична пријава против O.Х (35) од Струмица поради постоење основано соменение дека сторил две кривични дела „силување“, поднесе секторот за внатрешни работи Струмица до...

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски и началникот на Секторот за внатрешни работи – Струмица, Танчо Пројковски со своите соработници одржаа работен состанок на...

Струмица се закити со новогодишно руво. Градот блесна во новогодишен сјај. Елка висока 15 метри на градскиот плоштад, светлосно небо, мрежи, топки, светлосни елки,...

Покрај наградата за животно дело по повод празникот на градот Светите Петнаесет Тивериополски Свештономаченици, им  беа доделени и награди на Зоран Спасов во областа...

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение...

Со куршум од ловечка пушка во пределот на главата е усмртен ловџија во близина на браната Водоча. Трагичниот настан се случил вчера околу 14:30...

Со почеток во 20:00 часот вечерва во НУЦК „Антон Панов“, љубителите на театарот ќе можат да ја погледнат претставата „Идиот“ од Достоевски во режија...

На 07.12.2017 година во СВР-Струмица, У.А. (41) пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот, од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15 годишна...

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ работна единица – Муртино, денеска,  започна со чистење на атмосферските канали во ова населено место. Според информациите од...